Казкотерапія як ресурс у роботі групи психологічної підтримки ХІГіП у воєнний час

 

Шахова Олена

Марінушкіна Анна

Історія вчить нас того, що війна, яка йде на території цілої країни, призводить до колективної травми нації. Війна руйнує життя мільйонів людей, фруструє основні базові потреби, підриває життєві опори. У ці темні часи ми всі, як ніколи, потрібуємо підтримки.

Споконвіку в народних традиціях цілющим засобом проти страждань та душевного болю були міфи, казки та терапевтичні історії. Сюжети таких історій обертаються навколо подоланих випробувань; трагедій, які вдалося запобігти; неминучих смертей, яких вдалося уникнути та допомоги, що врятувала в останній момент. Особливу силу мають історії, які складаються в групі, яку об’єднує прагнення до переживання спільності процесу пошуку та створення рішення серйозної колективної проблеми.

З погляду Вайолет Оклендер, американської гештальт-терапевтки, використання казкових історій у гештальт-терапії поглиблює терапевтичну роботу, створюючи умови для зустрічі учасників на рівні колективного несвідомого, де оживає архетипічна взаємодія полярностей світла та темряви. Це сприяє розвитку більшої цілісності людини, що є однією з цілей гештальт-терапії.

З першого місяця війни в України в нашому Харківському Інституті Гештальту та Психодрами працює група психологічної підтримки (тренерка групи – директорка ХІГІП, психолог, арттерапевтка Анна Марінушкіна).На одній із зустрічей групи учасниками була створена колективна «Казка про Перемогу», основна ідея якої відбивала колективну потребу метафорично завершити «гештальт війни» в умовах неможливості реального впливу на перебіг бойових дій.

З щирою подякою співавторам казки: Тетяні Пальчик та Вітілії Мельнік

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *